نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: وابستگی همسر به خانواده‌ش

1419
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39834
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی همسر به خانواده‌ش

سلام
    من دوساله ازدواج کردم و قبلش با همسرم 6 سال دوست بودیم، بعد ازدواج کردیم. ما از دو شهر مختلف بودیم و فاصله ی شهرهامون هم زیاده، بعد از ازدواج به شهر محل س************ت همسرم اومدم و در طبقه پایین منزل مادرشوهرم ساکن شدیم، البته ورودی هامون جداست! مشکل من وابستگی بیش از حد همسرم به خانواده‌شه! کلا سیستم خانواده شون و فرهنگشون اینه که رابطه ی خواهر و برادری براشون نسبت به رابطه ی زن و شوهر اولویت داره! مثلا خواهرشوهرهای من از هر فرصتی برای اومدن به خانه ی مادرشون استفاده می کنند، بعد از ازدواج هر روز میان خونه مادرشون و آشپزی و ظرف و گردگیری و... می کنند و بر میگردن خونه ی خودشون! خواهر شوهرم در روز دو بار آژانس می گیره و میاد و میره... شوهر من هم همینطوره نیازهای من براش در اولویت نیست، حداقل ها رو برای من فراهم می کنه اما مدام به فکر خانواده‌شه! من اینجا تنهام و واقعا هم با هر مشکل مالی که شوهرم داشت کنار اومدم، جشن ساده، لباس‌های خیلی ساده، هزینه کم! طلای خیلی ناچیز و فقط و فقط از شوهرم توقع دارم برای تفریح های دونفره مون برنامه ریزی کنه! سعی کنه برای فراهم کردن چیزهایی ک دوست دارم تلاش کنه ولی اون هر بار میگه اینو نداشته باشیم هم می تونیم زندگی کنیم! ولی خانواده م مشکل دارن! روزی نیست که در ذهنم این سوال نباشه که آخه شما چرا ازدواج می کنید واقعا!؟؟؟ همیشه فکر می کنم خب مجرد می موندید خونه ی پدری تون و با هم زندگی می کردید لزومی نبود ازدواج کنید...فکر می کنم شوهرم اصلا معنای خانواده ی دو نفره رو نمی دونه! اصلا آمادگی تشکیل خانواده نداشته و همچنان وابسته ی خانواده شه البته به دلیل تربیتشون هست! این مسایل شوق زندگی رو از من گرفته و خود رو در زندگی شوهرم یک عنصر اضافی و بی اهمیت می دونم! ضمن این که من واقعا شخصیت مستقلی دارم و سال‌ها در خوابگاه زندگی کردم و وابسته ی خانواده نیستم! با این که خانواده م همه جوره من رو حمایت می کنند و منم هرکاری بتونم براشون انجام میدم ولی بهشون وابستگی ندارم! اول زندگی خودم در اولویته ولی شوهرم مدام به فکر خانواده شه! و من خیلی اذیت میشم... بیش از اون که راجع به آینده ی خودمون و پیشرفت زندگی مون و اهداف مشترکمون صحبت کنه به فکر آینده ی مادر و برادر و خواهراشه و مدام از مشکلات اونا حرف می زنه و من واقعا خسته شدم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : وابستگی همسر به خانواده‌ش

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    توجه افراد به خانواده هایشان بعد از ازدواج نیز می تواند وجود داشته باشد اما این توجهات نباید به حدی باشد که به زندگی مشترکشان با همسرشان آسیب وارد کند در این مورد با همسرتون در یک محیط آرام و بدور از توهین صحبت کنید و به ایشون بگید که درک میکنید نگرانی های ایشونو در مورد خانوادشون اما شما نیز یک سری نیازها دارید که دوست دارید ایشون بهشون بیشتر توجه کند. قابل درک است که دوست دارید همسرتان به نیازهایتان و افکارتان پاسخ بدهند اما تا زمانی که در مورد نیازها و افکارتون با همسرتون به صورت واضح صحبت نکنید نمی توانید توقع تغییر را نیز داشته باشید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

02122354783
    شاد باشید

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)